تبلیغات
Technology-Games onmit - آشپزی در کاغذ؟ این قابلمه یادآور اوریگامی است
<
 
از این که به وبلاگ ما آمدید ممنونیم و امیدوار هستیم اندکی بر اطلاعات شما بیافزاییم
دنیای فناوری اخبار تکنولوژی ها بازی ها گجت ها ابزارهای جدید و ...
نظرات شما سازنده ی ماست
با تشکراز بازدید شما
  :: مدیر وب سایت : محمد MIT
آیا با گذاشتن اخبار به زبان اصلی(انگلیسی) در وبلاگ موافقید؟» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

                     SEO Reports for technology-games.mihanblog.com         

                 
                                                                                                                                          free counters                           
این سایت را حمایت می کنم
                          
                          
   

و نمی بینی که خدا از خاکی که بدون بذر است گیاهی می رویاند

        
آشپزی در کاغذ؟ این قابلمه یادآور اوریگامی است

حتماً الان می پرسید اوریگامی چیست؟! الان برایتان توضیح می دهم. یکی از سرگرمی های کودکی ساختن کاردستی های کاغذی مثل هواپیما و قایق هایی بود که با تا زدن های مختلف روی کاغذ بوجود می آمد. این “هنر کاغذ و تا” اصالت ژاپنی دارد و آنها به این هنر اوریگامی می گویند. البته این بازی و هنر طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد.

بعد از این تفاسیر بهتر است برویم سر اصل مطلب. هگزا پات Energia Hexa Pot یک قابلمه تاشوی کاغذی است که کار خود را خوب بلد است. دقیقاً همانند هنر اوریگامی تا می خورد و فضای بسیار کمی را اشغال می کند، هر وقت هم که لازم باشد آن را باز می کنید تا برای شما کار قابلمه را انجام دهد. هگزا پات در دو اندازه بزرگ و کوچک و در بسته های دو تایی عرضه می شود که در هر بسته دو قابلمه ۶ گوش با درب وجود دارد. هم یک بار مصرف هستند، هم جای کمی می گیرند. این قابلمه بیشتر به درد کوهنوردان می خورد چون وزن کمی دارد و براحتی می توان آن را حمل کرد.

برای استفاده از هگزا پات کافی است که آن را از بسته بندی باز کرده و بِکِشید تا به شکل قابلمه درآید. جالب است بدانید که این قابلمه می تواند برای جوشاندن آب و پختن غذاهایی همانند پاستا و سوپ مورد استفاده قرار بگیرد. در قابلمه های کوچک یک لیتر و در قابلمه های بزرگ دو لیتر فضا برای پخت و پز وجود دارد. نکته جالب توجه در مورد این وسیله این است که هگزا پات دوستدار محیط زیست است و طی دو تا سه سال بازگشت به طبیعت خواهد داشت. پس اگر آن را دور انداختید، نگران آلوده شدن محیط زیست نباشید.

اگر از خود می پرسید که این قابلمه کاغذی چگونه بر اثر حرارت و شعله های آتش، مشتعل نمی شود، Energia (سازنده هگزا پات) پاسخ شوال شما را خواهد داد: زمانی که قابلمه پر از آب باشد، گرما از کاغذ رد شده و آب را گرم می کند و به همین دلیل قابلمه کاغذی هیچوقت آتش نمی گیرد، اما اگر آب داخل قابلمه تبخیر شده باشد و چیزی داخل قابلمه نباشد، آن به سرعت آتش می گیرد. این قابلمه از یک لایه ضد آب هم برای عدم نفوذ آب به کاغذ استفاده می کند.

قرار است هگزا پات از اول آگوست در آمازون با قیمت ۵٫۴۹ دلار برای هر بسته به فروش برسد.

منبع:http://elmology.ir

     

وب نیوز